Jabłonna: Mieszkańcy pamiętali o Żołnierzach Wyklętych

1 marca – obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W imieniu mieszkańców gm. Jabłonna złożyliśmy hołd żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Żołnierze Wyklęci tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Był to ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowił w 2011 roku parlament.

W imieniu mieszkańców gm. Jabłonna zapaliliśmy biało-czerwone znicze przed symbolicznymi pomnikami Armii Krajowej i “Tych co na śmierć poszli po kolei jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec” w Jabłonnie oraz pomnikiem Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1939-1945 w Chotomowie.

Żołnierze Wyklęci drugiej konspiracji dziękujemy za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.
Cześć i chwała Bohaterom!
Jabłonna dla Mieszkańców

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.