Herb Legionowa z nakrętek

Inicjatorzy akcji społecznej „Odkręcamy Legionowo” w porozumieniu z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury Andrzejem Sobierajskim pragną namówić mieszkańców miasta do zbierania nakrętek plastikowych po napojach… okres letni to czas zwiększonego zużycia różnego rodzaju napojów, zatem jest co zbierać.

To nowy pomysł na wykorzystanie nakrętek. – Chcemy z nich ułożyć wielki herb Legionowa…We wrześniu, a może w październiku, wspólnie ze wszystkimi mieszkańcami miasta – mówi Marek Dąbrowski i zachęca do zbierania nakrętek wszystkie zakłady pracy, urzędy, szkoły i przedszkola. – Zbierajcie i segregujcie na kolory tak abyśmy wspólnie i szybko ułożyli nasz herb. Najwięcej potrzebnych jest nakrętek koloru białego i czerwonego, potrzebne są też niebieskie, żółte oraz czarne. Kto wie, jak do czasu układania tego plastikowego obrazu znajdziemy wystarczająco duży plac, aby zgłosić pomysł do Księgi Rekordów Guinnessa. Wszystko zależy od Was… – apeluje wolontariusz.

„Odkręcamy Legionowo” przypomina, że ta wspólna zabawa ma cel. – Zebrane nakrętki sprzedajemy i przekazujemy na pomoc potrzebującym. W tej chwili zbieramy pieniądze na protezę dla Mateusza Żebrowskiego. Gdy uda nam się pomóc Mateuszowi zaczniemy zbierać nakrętki dla kolejnej osoby… i może kolejnego rekordu – mówi Marek Dąbrowski.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.