Gminny Dzień Strażaka w Woli Kiełpińskiej

14 maja w Woli Kiełpińskiej odbył się tegoroczny Gminny Dzień Strażaka, połączony z obchodami jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kiełpińskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą uświetniła oprawa muzyczna Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku.

Następnie na placu przy remizie OSP rozpoczęła się część oficjalna, którą poprowadzili Panowie Piotr Puzio i Andrzej Nowicki. Po przemówieniach okolicznościowych Burmistrza Miasta i Gminy Serock Pana Artura Borkowskiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Serocku, Pana Sławomira Czerwińskiego dokonano wręczenia odznaczeń najbardziej wyróżniającym się druhnom i druhom OSP w Woli Kiełpińskiej.

Po wręczeniu odznaczeń dokonano uroczystego przekazania ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego, który trafił do bazy jednostki OSP w Woli Kiełpińskiej. Do przecięcia wstęgi zaproszeni zostali: Pani Bożena Żelazowska – Poseł na Sejm RP, Pan Piotr Uściński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Pan Michał Prószyński – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pan Artur Pozorek – Wicedyrektor w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, który przybył na uroczystość z ramienia Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pan Piotr Uściński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Pani Bożena Żelazowska – Poseł na Sejm RP, Pani Anna Brzezińska – Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pan Artur Borkowski – Burmistrz Miasta i Gminy Serock, Pan Józef Lutomirski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Serocku, st. bryg. Radosław Parapura – Komendant Powiatowy PSP w Legionowie, druh Sławomir Czerwiński – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Serocku, druh Marian Malinowski – Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kiełpińskiej, ks. Andrzej Marchlewski – Proboszcz Parafii pw. św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej.

Uroczystość zakończył występ zespołu Aż po Świt . Piknikowi towarzyszyły stoiska Klastra Kół Gospodyń Wiejskich. Serdecznie dziękujemy przybyłym Państwu za udział w uroczystości a partnerom za współorganizację imprezy.

Foto: Piotr Mostowiec

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.