Dwie doby walki z gigantycznym pożarem

Przez cały weekend straż pożarna gasiła gigantyczny pożar traw i krzaków oraz stogów siana między miejscowościami Krubin a Sikory w gminie Wieliszew. W sumie pożarem objęty był obszar blisko 200 hektarów.

Sobota

Pożar wybuchł około godziny 15. Ogień pojawił się w 4 różnych miejscach na polach między Krubinem a Sikorami. Niestety wyschnięta trawa i krzaki spowodowały że ogień przeniósł się w szybkim tempie na duży teren. Do działań poza jednostkami z powiatu legionowskiego włączono plutony gaśnicze z Warszawy i powiatu pułtuskiego. W działaniach udział brało 35 zastępów straży pożarnej.  Policjanci zamknęli drogę od skrzyżowania z Nowodworską do miejscowości Sikory. Do pomocy w gaszeniu wysłano samolot który dokonał zrzutu wody na palące się tereny.

Działaniami dowodził dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej st. kpt. Łukasz Szulborski.

Na nocne dozorowanie pozostały zastępy z gminy Wieliszew, które przelewały pogorzelisko wszędzie tam gdzie pojawił się ogień.

Niedziela

W niedzielny poranek  strażacy siłą 15 zastępów ponownie wrócili na miejsce pożaru. Powodem było ponowne pojawienie się ognia na spalonym torfowisku. Około godziny 18 na miejsce dosłano podmianę zastępów biorących od dłuższego czasu udział  w akcji.

Na nocne dozorowanie pozostało kilka zastępów straży pożarnej.

 

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.