Drzwi aluminiowe – inwestycja w bezpieczeństwo

Wybór drzwi wejściowych nie jest tak prosty, jak może się wydawać. Niezbędny element budynku pełni ważne funkcje: zabezpiecza dom przed nieproszonymi gośćmi, izoluje od czynników zewnętrznych (na przykład chłodu), a zarazem stanowi dekorację fasady budynku i wnętrza. Skrzydła wykonane z drewna oraz tworzyw sztucznych coraz rzadziej znajdują zastosowanie w nowoczesnej architekturze. Nieidealne drzwi zostały wyparte przez znacznie bardziej funkcjonalne i estetyczne modele wykonane z niezawodnego aluminium. Czym na tle innych produktów wyróżniają się drzwi aluminiowe? Dlaczego warto zainwestować właśnie w nie? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

Drzwi wejściowe aluminiowe – zakup na lata
Długą listę zalet drzwi aluminiowych otwiera ich trwałość. Drzwi wejściowe codziennie mają kontakt z czynnikami, które w długofalowej perspektywie mogą negatywnie wpływać na ich kondycję. Aluminium celująco zdaje egzamin w szczególnie wymagającym, zewnętrznym środowisku. Malowany proszkowo metal jest stosunkowo lekki, a jednocześnie odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć, zanieczyszczenia, promieniowanie UV, wysoka i niska temperatura. Skrzydło nie będzie odkształcać się, pękać ani tracić koloru pomimo codziennego użytkowania i wieloletniej ekspozycji na zmienne warunki pogodowe. W odróżnieniu od modeli drewnianych, drzwi wejściowe aluminiowe nie wymagają szczególnej troski o ich strukturę.

Nowoczesne drzwi aluminiowe na straży bezpieczeństwa
Priorytetem dla każdego gospodarza jest zapewnienie domownikom maksymalnego bezpieczeństwa. Drzwi aluminiowe uzbrojone w specjalne zabezpieczenia uczynią z Twojego domu twierdzę nie do zdobycia. Aby wzmocnić konstrukcję drzwi, producenci stosują solidne zamki i ościeżnice, charakterystyczną konstrukcję skrzydła oraz wytrzymałe zawiasy (co najmniej trzy). Innowacją pozwalającą trzymać rękę na pulsie niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, są zasuwnice automatyczne ze sterowaniem elektronicznym. Jeśli drzwi zawierają przeszklenia, to szyby zdobiące skrzydło powinny być odporne na stłuczenie i zespolone z panelem.

Termoizolacyjność na najwyższym poziomie
Przez nieszczelne drzwi ucieka ogrzane powietrze, co odbija się nie tylko na komforcie cieplnym domowników, ale również wysokości rachunków za ogrzewanie. Aby zapobiec takiej sytuacji, wystarczy zainwestować w drzwi wejściowe aluminiowe o wysokim stopniu izolacji. Kluczowym parametrem określającym ilość ciepła przenikającego przez całą konstrukcję drzwi jest Ud. Im wartość współczynnika jest niższa, tym bardziej szczelne są drzwi. Obliczając wartość parametru, eksperci biorą pod uwagę rodzaj skrzydła, rodzaj ościeżnicy, współczynnik ciepła szklanych elementów, typ progów i rodzaj uszczelek. Wartość Ud dla najnowocześniejszych modeli nie przekracza 0,91 W/m²K. Wysokiej klasy drzwi są szczelną barierą dla ogrzanego wewnątrz domu powietrza oraz chłodnych podmuchów z zewnątrz. Współczynnik przenikania ciepła ma kluczowe znaczenie dla osób wznoszących budynki z technologii pasywnej.

Mieszkasz przy ruchliwej ulicy? A może w bliskim sąsiedztwie Twojego domu przebiegają tory kolejowe? Drzwi aluminiowe odizolują Cię od uciążliwego hałasu. Zdolność do wygłuszania dźwięków z otoczenia określa współczynnik izolacyjności akustycznej Rw wyrażany decybelach (dB). Standardowe skrzydła dostępne na rynku izolują dźwięki na poziomie 30 dB. W przypadku modeli dźwiękoszczelnych współczynnik izolacyjności akustycznej osiąga wartość Rw 43 dB. Pamiętaj, że gwarancją jakości drzwi jest ich poprawny montaż. Nawet najlepsze skrzydło niewłaściwie osadzone w ścianie nie będzie dobrze chroniło przed hałasem i innymi czynnikami zewnętrznymi, dlatego – jeśli tylko producent oferuje taką możliwość – warto zainwestować w montaż firmowy, realizowany przez certyfikowanych instalatorów.

Kropka nad „i” w projekcie domu
Nie zapominaj o tym, że strefa wokół wejścia do domu jest wizytówką każdego gospodarza. Nowe drzwi powinny wyróżniać się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również dopracowaną estetyką. Drzwi aluminiowe o chłodnym wykończeniu subtelnie wkomponują się w bryłę zaprojektowaną zgodnie z najświeższymi trendami architektonicznymi. Producenci oferujący produkty klasy premium pozwalają konfigurować zamówienie poprzez wybór detali: pochwytów, klamek i zawiasów.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.