Drewniana kapliczka w leśnictwie Bagno zrewitalizowana

W piątek (5.01) odbyła się uroczystość poświęcenia zrewitalizowanej kapliczki na terenie Leśnictwa Bagno. Wspólnymi siłami – leśnicy oraz lokalna społeczność ocalili od zapomnienia jakże ważny obiekt stanowiący element dziedzictwa kulturowego Nadleśnictwa Jabłonna.

Leśne kapliczki są oswojoną, tradycyjnie praktykowaną w Polsce formą wyznania wiary i oddania się świętym pod opiekę. Często są też symbolem wydarzeń historycznych, istotnych z punktu widzenia całego kraju. Również i to miejsce jest przepełnione istotnymi momentami w dziejach Polski. W uroczystości wzięli udział samorządowcy z Gminy Jabłonna, lokalni duchowni oraz miejscowa społeczność.

Decyzją Nadleśniczego Nadleśnictwa Jabłonna za szczególne zaangażowanie przy rewitalizacji drewnianej kapliczki na terenie Leśnictwa Bagno wyróżnieni zostali:
– Pani Zofia Jassak-Żółcik,
– ks. ppłk Marcin Czeropski
– ks. Marek Zdanowicz,
– Pan Radomir Czauderna,
– Pan Paweł Tomaszewski,
– Pan Damian Grzegorczyk.

Podjęte działania pozwoliły zachować dla przyszłych pokoleń wartościowy obiekt stanowiący ważny element dziedzictwa kulturowego Nadleśnictwa Jabłonna.

Leśnicy z Nadleśnictwa Jabłonna oraz zgromadzona lokalna społeczność w roku jubileuszowym stulecia Lasów Państwowych oddają hołd poległym i pomordowanym podczas II wojny światowej.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.