Dla butelki wódki zaatakował ochroniarza

Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 41-latka, po tym jak zaatakował pracownika ochrony jednego z marketów, kiedy ten zareagował na fakt kradzieży. Za kradzież rozbójniczą mieszkańcowi Warszawy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny komendy w Legionowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że w jednym z supermarketów sprawca kradzieży sklepowej zaatakował ochroniarza, kiedy ten próbował odzyskać skradzioną butelkę wódki. Agresywny mężczyzna szarpał i popychał pracownika ochrony, żądał wypuszczenia go ze sklepu. Wszystko po to, aby utrzymać się w posiadaniu alkoholowy łup. Po otrzymaniu tego zgłoszenia policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego z komendy pojechali na miejsce i zatrzymali 41-latka. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec stolicy noc spędził w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Decyzją prokuratora 41-latek został objęty policyjnym dozorem. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.