Areszt za kradzież zuchwałą

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież zuchwałą. Jak ustalili śledczy, sprawca podczas wspólnego spotkania ze znajomym wyrwał mu z ręki pieniądze, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Zatrzymany 43-latek został doprowadzony przez mundurowych do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy.

W miniony wtorek policjanci legionowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy, do której miało dojść w jednym z mieszkań na terenie miasta. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że poprzedniego dnia sprawca, podczas wspólnego spożywania alkoholu z pokrzywdzonym, wywarł mu z ręki pieniądze, a następnie oddalił się z lokalu.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 43-letni mieszkaniec powiatu. Mundurowi już następnego dnia po zgłoszeniu na jeden z ulic namierzyli i zatrzymali podejrzanego mężczyznę, którego doprowadzili do jednostki Policji, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie. W momencie zatrzymania 43-latek w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
Następnego dnia policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej. Mężczyzna już wcześniej był na bakier z prawem. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.