Cykl spotkań profilaktycznych w Szkole Podstawowej w Józefowie

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz dzielnicowy z nieporęckiego komisariatu przeprowadzili cykl spotkań w Szkole Podstawowej w Józefowie. Podczas wizyt w szkole funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą jak ważne jest bezpieczeństwo, przestrzeganie przepisów prawa, oraz konsekwencje z jakimi można się spotkać w przypadku popełnienia czynu karalnego bądź przejawów demoralizacji.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Józefowie odbyli cykl spotkań z policyjnym profilaktykiem oraz dzielnicowym, podczas których zostali zapoznani z przepisami Ustawy o Wspieraniu i Resocjalizacji Nieletnich. Mundurowi omówili zakres odpowiedzialności prawnej nieletnich, wyjaśnili pojęcia czynu karalnego i przejawów demoralizacji. Jednym z bloków tematycznych spotkań było bezpieczeństwo w sieci Internet. Policjanci sygnalizowali uczestnikom spotkania z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w świecie wirtualnym, a także jakie zachowania podczas komunikowania się z innymi użytkownikami sieci są niezgodne z prawem. Najmłodsi uczniowie natomiast przypomnieli sobie jak właściwie zachować się na przejściu dla pieszych oraz jak zareagować kiedy osoba obca będzie chciała nawiązać z nimi kontakt.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.