Chotomów: Zimowy Maraton Rowerowy

Wójt Gminy Jabłonna i Cezary Zamana zapraszają 24 stycznia do Chotomowa na III Memoriał Andrzeja Wilczopolskiego i pierwszy etap zimowych maratonów rowerowych z cyklu Northtec MTB Zimą 2016!

Tym razem już pod koniec stycznia tradycyjnie rozpoczniemy jako jedyni na świecie rowerowy sezon zimowy. Wcale nie takie jak na zimową aurę przystało niskie temperatury za oknem nie powinny przerwać miłośnikom MTB jazdy na rowerze. Wręcz przeciwnie, jesienno-zimowa pauza to nie moment na zimowy sen, ale pora na pobudzenie ciała do aktywności sportowej. Wiedzą o tym zawodowcy tacy jak Majka czy Kwiatkowski, którzy właśnie zimą ścigają się, aby przygotować ciało do letnich startów. Zimowa aktywność jest doskonałym treningiem, który nie pozwala wyeliminować prawidłowych zachowań w trakcie współzawodnictwa. Dodatkowo pozwala na zahartowanie organizmu i zminimalizowanie zbyt długiej 6 miesięcznej przerwy pomiędzy sezonami. To także, a może przede wszystkim, wspaniała okazja, żeby sprawdzić się w niecodziennych warunkach i jeśli śnieg dopisze, poćwiczyć w praktyce poślizgi. To również okazja na spotkanie ciekawych ludzi, którzy dzielą tę samą pasję.

Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do chotomowskich lasów, gdzie 24 stycznia rozpoczyna się oficjalnie nasz zimowy sezon rowerowy. Jest to miejsce gdzie świętej pamięci Andrzej Wilczopolski trenował razem ze swymi psami północy.

Maraton w Jabłonnie, podobnie jak w latach ubiegłych, dedykowany jest zmarłemu w 2012 roku Andrzejowi Wilczopolskiemu. Andrzej cztery razy z rzędu zdobył tytuł Mistrza Świata w wyścigach psich zaprzęgów. Był wielkim przyjacielem Mazovii. Pomagał w wyznaczeniu trasy pierwszej edycji zimowego maratonu w 2005 roku.

Zachęcamy do startu wszystkich miłośników dwóch kółek. Uczestnicy będą mieli zapewnione biuro zawodów, prysznice oraz ciepły posiłek. Organizator przewidział także ogrzewane pomieszczenia dla startujących.

Biuro zawodów mieścić się będzie przy ul. Partyzantów 23 (gimnazjum) w Chotomowie. Start imprezy o godzinie 11:00. W tym roku, aż trzy dystanse o różnym stopniu trudności: Hobby – 6 km, Fit – 20 km i Mega – 37 km.

Maraton w Jabłonnie to pierwsza impreza z cyklu Northtec MTB Zimą. Pozostałe starty odbędą się w Karczewie (14 lutego), w Długosiodle (28 marca) oraz w Mrozach (13 marca).

Zapisy i szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.mazoviamtb.pl/zima

Mieszkańcy Gminy Jabłonna za okazem dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie Gminy Jabłonna otrzymują 50 % rabatu na start.

Program zawodów:

Sobota (23.01)
• godz. 14.00-17.00- zapisy w biurze zawodów, Chotomów ul. Partyzantów 23 (gimnazjum)

Niedziela (24.01)
• godz. 8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów, Chotomów ul. Partyzantów 23 (gimnazjum)

• godz. 10.30 – ustawianie zawodników w sektorach
• godz. 11.00 – start maratonu, dystanse Fit i Mega
• godz. 11.10 – start dystansu Hobby
• godz. 13.30 – dekoracja dystansu Hobby
• godz. 14.30 – dekoracja dystansu Fit
• godz. 15.00 – dekoracja dystansu Mega
• godz. 15.20 – losowanie nagrody wśród posiadaczy pakietów Max Zima
• godz. 16.00 – przewidywane zakończenie

ZIMA_plakat_2016 a3 Wilczopolski

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.