Chotomów: Przyjechali ukraść katalizator, wpadli w ręce policjantów

Policjanci z Jabłonny zatrzymali trzy osoby „na gorącym” uczynku i udaremnili kradzież katalizatora z auta w miejscowości Chotomów. Troje mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego usłyszało już zarzuty. Teraz przed sądem odpowiedzą za usiłowanie kradzieży. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się w poniedziałek w godzinach nocnych w Chotomowie. Mundurowi patrolujący rejon ulicy Kolejowej zauważyli stojący pojazd z otwartą tylną klapą. Na widok radiowozu mężczyzna, który stał przy toyocie szybko zamknął bagażnik, wsiadł do samochodu i zaczął się oddalać. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli, w którym było dwóch mężczyzn oraz kobieta z dzieckiem. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił swąd ciętego metalu, który wydobywał się z pojazdu, a także rozgrzana szlifierka akumulatorowa i lewarek samochodowy.

Szybko okazało się, że 26- latka, 28- latek i 23- latek usiłowali dokonać kradzieży katalizatora ze skody. Osoby zostały zatrzymane i przewiezione do komisariatu, a następnie osadzone w policyjnym areszcie. Dziecko przebywające w samochodzie zostało przekazane pod opiekę rodzinie.

Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. To zatrzymanie, to kolejny cios zadany przez mundurowych w przestępczość szczególnie uciążliwą, jaką od pewnego czasu są kradzieże katalizatorów.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi