Bez prawa jazdy z nielegalnym towarem

Policjanci z Legionowa zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego Damiana J., który w samochodzie posiadał 205 paczek papierosów oraz kilogram tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna popełnił też szereg wykroczeń drogowych, za które odpowie przed sądem. Za nielegalny towar 25-latek usłyszał zarzut wykroczenia z przepisów karno-skarbowych.

Policjanci z legionowskiej komendy na ul.Leśnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem 25-letniego Damiana J. Policjanci zwrócili uwagę na pojazd, gdyż jego kierujący  podczas zmiany kierunku jazdy nie używał kierunkowskazów oraz jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się również, że Damian J. w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nie miał też wymaganych dokumentów przy kontroli drogowj -dowodu rejestracyjnego i policy OC.

Kiedy policjanci sprawdzili wnętrze pojazdu okazało się, że  25-letni mężczyzna przewoził 205 paczek papierosów oraz kilogram tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Damian  J. został zatrzymany i przewieziony do komendy przy Jagiellońskiej.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione wykroczenie zgodnie z Ustawą Karno- Skarbową oraz za wykroczenia drogowe. Przyznał się do winy. Straty skarbu państwa wyniosły w tym przypadku ponad 5 tys. zł.

Damianowi J. grozi kara grzywny oraz przepadek ujawnionych przy nim przedmiotów.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.