Areszt i dozór dla złodziei rowerów zatrzymanych przez kryminalnych

Kryminalni z Legionowa, na gorącym uczynku, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże rowerów na terenie miasta. Przy jednym z nich zabezpieczyli nożyce do cięcia metalu i odzyskali skradziony rower. Wobec obu mężczyzn zastosowano środki zapobiegawcze zapewniające prawidłowy tok dalszego postępowania.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w ostatnim czasie pracowali nad sprawami kradzieży rowerów, które ginęły na terenie miasta. Z analizy prowadzonych spraw wynikało, że sprawcy przecinają linki zabezpieczające rowery pozostawione przy stacji PKP w Legionowie.

Kilka dni temu operacyjni na parkingu przy ul. Szwajcarskiej zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, zaineresowanych pozostawionymi przed Centrum Komunikacyjnym w Legionowie rowerami. Na ich oczach jeden z nich przeciął linkę zabezpieczającą jednoślad, ale nie zdążał już na nim odjechać. Po chwili obaj podejrzani byli już w rękach policjantów. 32-latek i jego 23-letni kompan zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel.

Analiza prowadzonych spraw pozwoliła na udowodnienie i przedstawienie 32-latkowi 10 zarzutów kradzieży z włamaniem i zaboru jednośladów, zaś 23-latek odpowie za zabór jednego roweru. Na wniosek legionowskiej prokuratury sąd wobec starszego z mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, młodszy został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawiania wolności.

Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań i zarzutów. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.