49-latka popełniła błąd wsiadając za kierownicę

Policjanci z Komisariatu Policji w Serocku udaremnili jazdę kolejnemu bezmyślnemu kierowcy. Kobieta wsiadł za tzw. kółko posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Niestety wiele osób w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy z tego, że kierowanie pojazdem mając orzeczony sądowy zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych jest przestępstwem. Na jednej z ulicy w Serocku mundurowi zatrzymali do kontroli drogowebaj mitsubishi. W trakcie policyjnej kontroli szybko okazało się, że decyzja o pojętej interwencji była strzałem w 10.

Sprawdzenie kierującej autem 49-latki wykazało, że w pojeździe może ona być jedynie pasażerem, a nie jak w chwili kontroli kierowcą auta. Kobieta bowiem decyzją sądu ma orzeczony 6-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do stycznia 2024 roku. Niewem 49-latka będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Przestępstwo, którego się dopuściła zgodnie z kodeksem karnym jest zagrożone karą do 5 lat pozbawiania wolności.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.