Wierzbica: Pościg za złodziejami silnika do łodzi

Policjanci z komisariatu w Serocku po pościgu na terenie powiatu pułtuskiego zatrzymali 30-letniego Kamila K., 22-letniego Mariusza P., oraz 19-letniego Dominika M. tuż po dokonanej kradzieży z włamaniem do jednego z garaży w Wierzbicy. Łupem złodziei padł silnik spalinowy od łodzi o wartości 3 tysięcy złotych. Decyzją prokuratury podejrzani mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Komisariatu Policji w Serocku dotarło zawiadomienie od świadka o włamaniu do garażu na jednej z posesji w Wierzbicy. Jak ustalili funkcjonariusze drzwi od pomieszczenia zostały wyważone, a ze środka zniknął silnik spalinowy do łodzi. Kiedy policjanci pojechali pod wskazany adres trzech mężczyzn w pośpiechu wskoczyło do samochodu i zaczęło uciekać.

Po podjętym pościgu funkcjonariusze na terenie powiatu pułtuskiego zatrzymali podejrzanych o przestępstwo kradzieży z włamaniem Kamila K., Mariusza P., oraz Dominika M. Skradziony silnik został odzyskany i wrócił do właściciela.

Materiał dowodowy, który zebrali śledczy pozwolił na przedstawienie mężczyznom- mieszkańcom powiatu pułtuskiego zarzutu dokonania wspólnie i w porozumieniu włamania do garażu, a następnie zaboru silnika wartego 3 tysiące złotych. Zatrzymani mężczyźni decyzją Prokuratury zostali oddani pod dozór policyjny. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

/KPP Legionowo/