Wieliszew: “Odblaskuj”

Wieliszewscy policjanci włączyli się w stołeczną kampanię „ODBLASKuj”. Na terenie gminy Wieliszew rozdawali odblaski dzieciom a także osobom dorosłym. Świecące gadżety ufundował wieliszewski samorząd. Wszystko po to, aby być widocznym na drodze, a dzięki temu bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. To bardzo ważna kwestia szczególnie o tej porze roku.

Policjanci z Wieliszewa od zeszłego tygodnia na terenie gminy wręczają pieszym świecące opaski na rękę. Mundurowi przypominają, że od odblasków niejednokrotnie może zależeć zdrowie i życie ludzkie. Ważne jest również, aby odblask był widoczny dla kierowcy, wtedy ma on więcej czasu na wyhamowanie pojazdu i podjęcie odpowiedniej reakcji.

Krótsze dni i częste opady deszczu utrudniają widoczność na drogach. Ma to istotny wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Przepisy prawa nakładają na nich obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci przypominają o zapisach "Kodeksu drogowego", ale również uświadamiają, że każdy powinien sam zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Zarówno cel działań jak i sama inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem przez pieszych uczestników ruchu drogowego oraz rowerzystów, którzy chętnie przyjmowali i zakładali przekazywane im przez policjantów elementy odblaskowe.

Odblaskowe opaski ufundowała gmina Wieliszew.