Warszawa: Wypadek tuż za granicą powiatu

W sobotnie popołudnie (20.01) chwile po godzinie 15 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie, wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na skrzyżowaniu ulic Płochocińskiej z Kobiałka w Warszawie. Zdarzenie miało miejsce tuż za granicą powiatu legionowskiego. 

Kierujący Oplem Astrą zatrzymał się na światłach przy skrzyżowaniu. Niestety kierujący Volkswagenem golfem nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w tył stojącego na czerwonym świetle opla, którym podróżowało 5 osób. Niestety jedna z osób doznała obrażeń wymagających hospitalizacji. Na wypadek najechała dwójka ratowników wodnych z legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Natychmiast zaopiekowaliśmy się poszkodowaną kobietą, która uskarżała się na ból głowy. W pewnym momencie doszło do omdlenia. Przeprowadziliśmy badanie urazowe oraz zapewniliśmy komfort psychiczny, jednocześnie okrywając panią folią termiczną aby zapobiec wychłodzeniu - mówi ratownik Marcin Brzeziński z Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po chwili na miejscu pojawił się zastęp z OSP Kąty Węgierskie a następnie zastępy z JRG Legionowo i zespół Ratownictwa Medycznego. Zarówno strażacy jak i ratownicy Marcin Brzeziński i Aleksandra Kalbarczyk zajęli się poszkodowaną do czasu przybycia zespołu medycznego i zabraniem pacjentki do szpitala.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z warszawskiej drogówki. Pozostałym podróżującym pojazdami nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi.

/Marek Karpowicz/