Kolejne osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków

W piątkową noc policjanci na terenie powiatu legionowskiego zatrzymali trzech mężczyzn posiadających przy sobie narkotyki. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Legionowie.

W miniony piątek chwilę przed 22 policjanci z Wieliszewa zatrzymali do kontroli drogowej Mazdę. W trakcie wykonywania czynności służbowych mundurowi w kieszeni spodni 28-letniego pasażera auta ujawnili torebkę foliową, a w niej susz koloru brunatnego. Wstępne badanie narkotesterem wskazało na marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kolejny z mężczyzn został zatrzymany przez mundurowych z serockiego komisariatu kilka minut po 22. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o młodym mężczyźnie siedzącym pod brama jednej z posesji na terenie miasta. Podczas kontroli osobistej stróże prawa w saszetce należącej do 21-latka ujawnili środki odurzające. W tym przypadku również tester narkotykowy wskazał na marihuanę. Mieszkaniec gminy noc spędził w policyjne celi.

Ostatni z podejrzanych o posiadanie środków odurzających wpadł na terenie gminy Jabłonna. Mundurowi patrolujący teren gminy, tuż po północy podjęli czynności legitymowania wobec młodego mężczyzny. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów i dokonali kontroli osobistej 26-latka ujawniając przy nim białe kryształki. Tester narkotykowy wstępnie zakwalifikował zabezpieczona substancję jako mefedron. Mieszkaniec powiatu noc również spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Teraz zatrzymani mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.