Tragiczny weekend na drogach

Podsumowanie minionego weekendu na drogach w naszym powiecie to dwa tragiczne wypadki, w których śmierć poniosły trzy osoby, a dwie zostały ranne. Policjanci apelują o zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzone działania profilaktyczne mają na celu uświadomienie wszystkim użytkownikom dróg istniejące zagrożenia i możliwości ich uniknięcia. Skuteczność tych przedsięwzięć zależy jednak od tego czy przekazane informacje zostaną potraktowane z należytą powagą.

W sobotę było przed godziną 19.00 gdy 49-letni kierujący audi jadąc droga krajową nr 61 od Serocka w kierunku Legionowa stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w ekran dźwiękochłonny. Do wypadku doszło w Stasim Lesie. W wyniku zdarzenia dwoje pasażerów poniosło śmierć na miejscu- 77-letnia kobieta i 78-letni mężczyzna. Kierujący oraz 21-letni pasażer trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, ze kierujący audi był trzeźwy.

Niestety już następnego dnia o godzinie 16.30 w Komornicy na ul. Nasielskiej doszło do kolejnego wypadku śmiertelnego. Z pierwszych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący bmw potrącił 64-letniego pieszego. 23-letni kierowca bmw był trzeźwy. W sprawach tych prowadzone są śledztwa pod nadzorem miejscowej Prokuratury, które wyjaśnią przyczyny i okoliczności zdarzeń.

Ten dramatyczny weekend niech będzie kolejną przestrogą dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ponownie apelują o rozsadek i ostrożność na drogach. Przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to by się do nich stosować.

Z przykładów niewłaściwych zachowań na drogach można stworzyć długą listę. Pomimo wielu akcji informacyjnych prowadzonych przez Policję i media, wiele osób uważa, że przedstawione w nich negatywne zjawiska zachowań na drogach ich nie dotyczą. I dopiero samo życie potrafi bardzo boleśnie zweryfikować takie podejście niektórych ludzi do problemu bezpiecznych zachowań na drodze.

KPP Legionowo
Foto: Wirtualne Legionowo