Skrzeszew: Pijany Michał C. jeździł samochodem

Policjanci z komisariatu w Wieliszewie zatrzymali 41-latka, który prowadził opla "na podwójnym gazie". Mundurowi ustalili, że Michał C. miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Zatrzymany stracił swoje prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo z art. 178 a kk. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (5.11), tuż po godzinie 16., policjanci z wieliszewskiego komisariatu patrolowali oznakowanym radiowozem ulice w Skrzeszewie. Ich uwagę zwrócił jadący przed nimi opel, w którym nie działało oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Policjanci postanowili sprawdzić samochód oraz jego kierowcę i zatrzymali pojazd do kontroli.

Podczas interwencji patrolowcy ustalili, że oplem kierował 41-letni Michał C. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu. Alkomat wskazał ponad promil w wydychanym przez kierowcę opla powietrzu.

Policjanci uniemożliwili Michałowi C. dalszą jazdę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił na wieliszewski komisariat. Funkcjonariusze zatrzymali także jego prawo jazdy. Policjanci po niezbędnych czynnościach procesowych zwolnili 41-latka i przekazali pod opiekę trzeźwej osoby.

Michał C. wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo z art. 178 a kk, za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.