Serock: Wypadek nad Zalewem. LPR w akcji

W niedzielę (02.06) chwilę przed godziną 17:30 przy ujściu rzeki Bug do Zalewu Zegrzyńskiego doszło do tragicznego wypadku. 32-latek skoczył do wody na główkę. Doszło u niego do urazu kręgosłupa. Świadkowie natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli ratownicy Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy LWOPR przekazali pacjenta zespołowi wodnemu Ratownictwa Medycznego. W związku z poważnym urazem, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy. Ponieważ w miejscu zdarzenia, nie było możliwości wylądowania podniebnej karetki, pilot zdecydował o lądowaniu na plaży w Serocku. Pacjent został tam przetransportowany karetką wodną. Miejsce lądowania zabezpieczyli strażacy i policjanci.

Pierwsze informacja otrzymaliśmy od naszego czytelnika Łukasza.

Zgłoszenie otrzymaliśmy na nasz numer ratunkowy nad wodą o godzinie 17:30. Mężczyzna pływał rowerkiem wodnym i w pewnym momencie skoczył do wody. Gdy odebrałam zgłoszenie, dowiedziałam się, że mężczyzna jest już wyciągnięty z wody i ma niedowład nóg. Na miejsce natychmiast ruszyły dwie załogi ratowników oraz karetka wodna. Pacjent został przekazany załodze karetki wodnej a następnie Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu – mówi naszej redakcji Dyspozytorka Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Udział w akcji:
208 – WOPR Zegrze
212 – WOPR Zegrze
W01-176 – Wodny Zespół Ratownictwa Medycznego Zegrze
Ratownik 12 – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa
471M21 – JRG Legionowo
479M36 – OSP Serock
KP Serock

Podziel się z innymi