Serock: Spotkanie seniorów z policjantką i strażnikiem

Legionowska policjantka wspólnie ze strażnikiem miejskim z Serocka spotkała się z członkami Uniwersytetu III Wieku. Mundurowi rozmawiali o różnych zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać ze strony osób nieznajomych. Na spotkaniu poruszono także kwestie związane z bezpieczeństwem pieszych oraz wirtualnego narzędzia- Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji mobilnej- Moja Komenda. Na koniec spotkania seniorzy otrzymali kamizelki ufundowane przez serocki samorząd.

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz strażnik miejski z Serocka spotkali się z członkami Uniwersytetu III Wieku. Policjantka rozmawiała o zagrożeniach, jakie mogą dotyczyć osób starszych. Przede wszystkim omówiła, w jaki sposób działają oszuści wyłudzający pieniądze metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Funkcjonariusze przestrzegali także przed wpuszczaniem do mieszkań inkasentów, osób trudniących się handlem obwoźnym, osób podających się za pracowników instytucji pomocowych czy przedstawicieli fundacji.

Spotkanie zorganizowane przez mundurowych miało na celu uświadomienie seniorom zagrożeń, ale także zapobiegać przestępstwom popełnianym na ich szkodę.
Policjanci omówili też kwestie związane z poruszaniem się pieszych po drogach, Seniorom przypomniane zostały przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych. Akcentowano również, jak ważne jest wyposażanie się w elementy odblaskowe i korzystanie z nich, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej.

Ponadto st. asp. Justyna Stopińska przedstawiła sposób działania narzędzia wirtualnego służącego poprawie bezpieczeństwa w swojej okolicy tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej na smartphony- Moja Komenda.

Na koniec spotkania seniorzy otrzymali kamizelki odblaskowe zakupione ze środków finansowych Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, które zapewne przydadzą się podczas spacerów i rowerowych wycieczek.