Serock: Areszt za narkotyki

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy oraz z Komisariatu Policji w Serocku dokonali zatrzymania Pawła S. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie znacznej ilość środków odurzających- marihuany oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. 32-latek stanął też pod zarzutem posiadania amfetaminy oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonej decyzji o cofnięciu uprawnień. O wymiarze kary zdecyduje sąd, który na trzy miesiące umieścił mężczyznę w areszcie.

Od pewnego czasu funkcjonariusze mieli podejrzenia, że Paweł S. może mieć związek z przestępstwami narkotykowymi. W ubiegłym tygodniu policjanci podjęli czynności wobec 32-latka, który w Serocku kierował samochodem. Po zatrzymaniu kierowca od razu przyznał się policjantom, że nie posiada prawa jazdy gdyż zostało mu ono zatrzymane za kierowanie pojazdem po alkoholu.

Policjanci zauważyli też, że Paweł S. zachowuje się nerwowo. W trakcie przeszukania w bagażniku pojazdu policjanci znaleźli susz roślinny o wadze prawie 68 gram. W trakcie dalszych czynności w miejscu zamieszkania Pawła S. również ujawnione zostały narkotyki, które po wstępnym badaniu okazały się amfetaminą.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów posiadania znacznej ilości marihuany oraz przygotowania polegającego na wprowadzeniu jej do obrotu, posiadania amfetaminy oraz kierowania pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu prawa jazdy.

Śledczy z Serocka razem z prokuratorem wnioskowali o aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i do zakończenia sprawy umieścił Pawła S. w areszcie śledczym na trzy miesiące.

KPP Legionowo

171-133387