Podsumowanie świąt na powiatowych drogach

W okresie świątecznego weekendu legionowscy policjanci byli wzywani do 8 zdarzeń drogowych. Wszystkie zdarzenia to kolizje. Policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Od wigilii do dnia dzisiejszego legionowscy policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas okresu świątecznego. Mundurowi pełnili służbę na ulicach miast i gmin naszego powiatu oraz na trasach wylotowych i wlotowych do Warszawy. W czasie kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Funkcjonariusze podczas długiego świątecznego weekendu wzywani byli do 8 kolizji drogowych. Statystyka pokazuje, że niektórzy kierowcy nie zastosowali się do policyjnych apeli i wsiedli za kierownicę po alkoholu. Policjanci ujawnili 6 takich nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 29-latek, który podejrzany jest o kierowanie pojazdem mając 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci podczas prowadzonej akcji "Bezpieczny weekend" wylegitymowali 303 osoby, wystawili 64 mandaty karne oraz zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych i 5 praw jazdy .

Policjanci nadal apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Szczególnie teraz podczas przygotowań do zabaw sylwestrowych i świętowania Nowego Roku pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

/KPP Legionowo/