Poddębie: Zatrzymany podejrzany o włamanie do domu

Wieliszewscy policjanci zatrzymali 59-letniego Adama B. podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do domku letniskowego. Pokrzywdzona wyceniła straty na łączną kwotę 7500 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Po południu właścicielka domu letniskowego w Poddębiu pojechała na swoją działkę. Zauważyła, że po jej domku chodzi mężczyzna, który jak się później okazało włamał się do środka i wyniósł część wyposażenia domku. Na widok kobiety mężczyzna próbował odjechać samochodem. Zaalarmowani policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego natychmiast udali się na miejsce zdarzenia i zatrzymali wskazane auto, a następnie zatrzymali 59-letniego Adama B. podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem.

Podczas oględzin funkcjonariusze dokładnie zabezpieczyli pozostawiane ślady. Właścicielka domku letniskowego oszacowała straty na kwotę ponad 7500 złotych.Po zebraniu materiałów w tej sprawie wieliszewscy śledczy przedstawili mężczyznie zarzut z art. 279 par. 1 kodeksu karnego. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane mienie wróciło do prawowitej właścicielki. O dalszym losie 59-latka zdecyduje sąd.

/KPP Legionowo/