Legionowo: Obchody 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej

W niedzielę (3.06) Ochotnicza Straż Pożarna z Legionowa obchodziła obchody 90-lecia istnienia. Po mszy świętej druhowie przemaszerowali pod halę Arena, gdzie odbył się uroczysty apel i piknik strażacki połączony z dniem dziecka.

W obecności władz miasta i powiatu oraz przedstawiciela Marszałka Województwa Mazowieckiego, wręczono medale i odznaczenia dla druhów z OSP Legionowo, którzy odznaczają się aktywnością w jednostce oraz w czasie akcji.

Pod halą Arena zjawili się nie tylko druhowie z Legionowa ale i zaproszone jednostki. Wodni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy, rozstawili duży basen do którego wlano ponad 50 ton wody. Dzięki temu każdy mógł spróbować nurkowania. Strażacy - ratownicy z OSP Warszawa - Białołęka, zaprezentowali wyposażenie specjalistycznej karetki ratowniczej a druhowie z OSP Kałuszyn zaprezentowali pokaz ratownictwa w sytuacji wypadku. W pozorowanej akcji, udział wzięły dzieci z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Kałuszyna. Wszyscy zebrani na placu pod Areną, mogli również zobaczyć trening psa ratowniczego w wykonaniu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy. W płonącej wiosce smerfów, swoje umiejętności zaprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarniczna z OSP Legionowo. Po rozwinięciu i podaniu prądów wody, ewakuowali Pape Smerfa, któremu wdrożono Medyczne Czynności Ratunkowe w tym Resuscytację Krążeniowo Oddechową.

Swoje stoisko wystawiła również legionowska Straż Miejska, gdzie można było dokonać przeglądu rowerowego oraz otrzymać elementy odblaskowe.