Legionowo: 19-latek z marihuaną

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w posiadał marihuanę. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, a 19-latka zatrzymali do wyjaśnienia sprawy. Po zebraniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut poosiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawiania wolności do lat 3.

W piątkową noc policjanci patrolujący ul. Kolejową w Legionowie zwrócili uwagę na jadącą mazdę. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Po wylegitymowaniu osób poruszających się samochodem i kontroli osobistej u 19-letniego pasażera mundurowi ujawnili marihuanę.

W toku dalszych czynności w miejscu zamieszkania podejrzanego, w trakcie przeszukania policjanci ujawnili kolejne porcje marihuany oraz wagę.

Zabezpieczone narkotyki o wadze prawie 13 gram trafiły do policyjnego depozytu, zaś 19-latek noc spędził za kartkami. Następnego dnia legionowscy śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

TAGI:

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: