Jadwisin: Zlikwidowano nielegalną wytwórnie papierosów

Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją wyrobów tytoniowych. Do sprawy zostały zatrzymane trzy osoby, którym zostały przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się wytwarzaniem wyrobów akcyzowych oraz przechowywania papierosów i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 145 tysięcy sztuk papierosów i ponad 340 kilogramów krajanki tytoniowej. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosła ponad 500 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się w Komendzie Stołecznej Policji zwalczaniem przestępczości narkotykowej rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie mieli trudnić się produkcją wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze w miejscowości Jadwisin w gminie Serock w piwnicy wynajmowanego budynku znaleźli linię produkcyjną do produkcji papierosów - betoniarkę do mieszania tytoniu, urządzenie służące do napełniania gilz, maszyny do pakowania i oklejania pudełek papierosów oraz kartony do pakowania. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli też blisko 145 tysięcy sztuk papierosów różnych marek oraz ponad 340 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Na miejscu stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali trzy osoby: 34-letnią Polkę oraz 21 i 28-letnich mężczyzn - obywateli Ukrainy. Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do legionowskiej komendy, a po przeprowadzonych czynnościach przez śledczych z wydziału do walki z przestępczości gospodarczą i korupcją przekazani do prokuratury. Tam podejrzanym zostały przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się nielegalną produkcją i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kwota uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wniosła ponad 500 tysięcy złotych. Jak ustalili śledczy, z popełnienia przestępstwa podejrzani uczynili sobie stałe źródło dochodów.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec całej trójki areszt tymczasowy na trzy miesiące. Funkcjonariusze zajmujący się sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

/Komenda Stołeczna Policji/