Beniaminów: 21-latek uległ wypadkowi na quadzie

W niedzielę (29.05) około godziny 18 w Beniaminowie gm. Nieporęt na terenie dawnych fortów, doszło do wypadku z udziałem quada, który kierowany był przez 21-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego. Na miejsce zdarzenia wezwano służby ratunkowe.

21-latek jadąc quadem spadł z nasypu. Pojazd przygniótł go swoim ciężarem. W skutek zdarzenia mężczyzna doznał urazu kręgosłupa oraz klatki piersiowej. Podczas wstępnej diagnostyki ustalono również, że pacjent nie ma czucia w nogach. Ratownicy zespołu medycznego podjęli decyzję o transporcie drogą lotniczą. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Ratownik12 z warszawskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po paru minutach mężczyzna był już w jednym z warszawskich szpitali. Zabezpieczeniem miejsca lądowania śmigłowca zajęła się Wojskowa Straż Pożarna.

- Mężczyzna próbował wjechał pod stromą górę na terenach leśnych. Niestety pojazd przewrócił się i przygniótł kierującego. Dochodzenie prowadzi komisariat w Nieporęcie - informuje naszą redakcję st. asp. Emilia Kuligowska z KPP Legionowo.

Udział w akcji:
01-174 - Zespół Ratownictwa Medycznego Zegrze
Ratownik12 - Lotnicze Pogotowie Ratunkowego Warszawa
WSP Zegrze
WRD KPP Legionowo