Podróbki sprzedawane w internecie

Legionowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli zabawki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Przedmioty ujawniono w magazynie firmy na terenie gminy Nieporęt. Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Funkcjonariusze legionowskiej komendy sprawdzając pozyskane informacje, w pomieszczeniu magazynowym na terenie gminy Nieporęt ujawnili zabawki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Przedmioty te oferowane były do sprzedaży za pośrednictwem Internetu.

Podczas przeszukania magazynu kilka tysięcy sztuk nielegalnego towaru zostało zabezpieczone i trafiło do policyjnego depozytu. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych oszacował wstępne straty właścicieli poszczególnych firm na kwotę około 35 000 złotych.

Śledczy będą teraz dokładnie badać tę sprawę, a osoby wprowadzające do obrotu towary z podrobionymi znakami towarowymi muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Art. 305 Prawa własności przemysłowej :
1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, w tym podrobionym znakiem towarowym Unii Europejskiej, zarejestrowanym znakiem towarowym lub znakiem towarowym Unii Europejskiej, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.