Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową przysięgali na sztandar zegrzyńskiego Centrum

W niedzielę 24 marca ochotnicy, którzy 16 dni wcześniej rozpoczęli szkolenie podstawowe złożyli uroczystą przysięgę wojskową na sztandar Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, zasilając tym samym szeregi zegrzyńskiego Centrum.

Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, płk Paweł Nowotnik, w swoim przemówieniu zwrócił się do żołnierzy słowami: Żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej. To wyjątkowy moment w Waszym życiu, moment w którym stajecie się częścią Wojska Polskiego, a tym samym zobowiązujecie się do służby Ojczyźnie. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to zaszczyt i odpowiedzialność. (…)Jako Komendant jestem dumny z każdej i z każdego z Was. Dostrzegam Waszą determinację i zaangażowanie. Jestem przekonany, że staniecie się jednymi z najlepszych przedstawicieli formacji, która swoją działalność opiera na zawołaniu „zawsze gotowi, zawsze blisko”

Po przemówieniu wyróżnieni żołnierze złożyli przysięgę na sztandar, a kapelan Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosław Michnowski udzielił im błogosławieństwa.

List do przysięgających żołnierzy skierował Wicepremier Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, życząc im, by noszenie munduru Wojsk Obrony Terytorialnej i oliwkowego beretu ze srebrnym orzełkiem przyniosło im wiele satysfakcji, dumę i uznanie nie tylko ze strony przełożonych, ale także bliskich, sąsiadów i wszystkich tych, których będą wspierać swoim działaniem.

W czasie uroczystości Komendant Centrum Szkolenia wręczył także listy gratulacyjne dla dwóch żołnierzy pełniących TSW za uzyskanie wysokich wyników w szkoleniu, wzorową postawę żołnierską oraz zaangażowanie w wykonywaniu zadań służbowych.

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu jest jednostką szkolnictwa wojskowego, której zadaniem jest szkolenie żołnierzy wojska polskiego w specjalnościach łącznościowych i informatycznych. Od 1 października 2019 r., od kiedy Centrum przeszło w podporządkowanie Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, jest także miejscem gdzie służbę pełnią żołnierze OT – ochotnicy, którzy łączą pełnienie służby z pracą zawodową, nauką i życiem prywatnym.

Tekst i zdjęcia: kpt. Małgorzata Nowak

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.