Zmiana Posterunku Honorowego przez żołnierzy zegrzyńskiego Centrum

Żołnierze Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 8 listopada br. po raz pierwszy w historii wykonali Uroczystą Zmianę Posterunku Honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Ideą Grobu Nieznanego Żołnierza było i jest oddanie należnego hołdu wszystkim, którzy poświęcili życie w walce za ojczyznę. W okresie okupacji hitlerowskiej był on symbolem oporu wobec najeźdźcy, przypominającym o obowiązku wobec Ojczyzny. Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego była z pewnością doskonałą okazją do zademonstrowania wysokiego poziomu wyszkolenia z musztry przez żołnierzy batalionu zabezpieczenia CSŁiI, a także przybliżenia Warszawiakom oraz licznym widzom tej jednostki wojskowej. Dowódcą wojskowej asysty honorowej był kpt. Piotr Osiński, etatowy dowódca kompani radiowej batalionu zabezpieczenia.

O dużym zaangażowaniu żołnierzy świadczy fakt, że przygotowali się do udziału w tym przedsięwzięciu przez ponad dwa tygodnie. Dowódca batalionu zabezpieczenia ppłk Mieczysław Hucał na bieżąco nadzorował udział swoich podwładnych w tej uroczystości.

Żołnierze zegrzyńskiego Centrum jeszcze w tym dniu o godz. 14.20 także zabezpieczali ceremonialną oprawę złożenia wieńca na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza przez Dowódcę Wojsk Lądowych SZ Stanów Zjednoczonych w Europie gen. broni Fredericka Bena Hodgesa, który przyjechał do Polski w ramach polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.