Zignorował znak stop i zderzył się z pociągiem

W środę po 22 policjanci legionowskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Legionowie. Pociąg uderzył w osobówkę, właśnie przejeżdżała przez torowisko. 31-letni kierowca auta nie zastosował się do stojącego przed przejazdem znaku „STOP”.

Mężczyzna jechał sam. Kierowca osobówki oraz maszynista pociągu byli trzeźwi. W zdarzeniu tym na szczęście nikt nie został poszkodowany.
Kierowca opla został ukarany przez policjantów mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przypominają
Każdy strzeżony czy niestrzeżony przejazd kolejowy jest dla kierowcy sprawdzianem czujności, a w skrajnych przypadkach także śmiertelną pułapką. Warto uzbroić się w zapas wiedzy i cierpliwości, chronić zawartość swojego portfela, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz osób, które z nami podróżują. Stąd policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków pionowych oraz poziomych, bo nie wszystkie zdarzenia kończą się szczęśliwie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.