Zegrze: Przysięga 158 żołnierzy służby przygotowawczej

6 października br. 158 żołnierzy służby przygotowawczej wypowiedziało słowa przysięgi wojskowej podczas uroczystego apelu w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście m.in.: Dowódca 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia DG RSZ płk dr Piotr Waniek, przedstawiciel Szefa Zarządu Wsparcia Dowodzenia i Łączności Dowództwa Generalnego RSZ płk Dariusz Momot, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny, Dyrektor Oddziału Regionalnego AMW w Warszawie Piotr Kudlicki, byli komendanci CSŁiI, córka Patrona Centrum Pani Zofia Potkowska, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji, uczniowie klas mundurowych szkół współpracujących z Centrum oraz licznie przybyłe rodziny, bliscy i przyjaciele składających przysięgę elewów. Dowódcą uroczystości był Zastępca Komendanta CSŁiI ppłk Cezary Semeniuk.

Dzień dzisiejszy jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w Waszym życiu. Jednak przysięga wojskowa to nie tylko uroczystość i nie tylko słowa Roty. To przed Waszymi przełożonymi i bliskimi świadczycie o waszym patriotyzmie oraz gotowości do najwyższych zobowiązań wobec ojczyzny i narodu. Tym aktem zostaniecie zobowiązani do gotowości poniesienia najwyższych poświęceń wobec Polski. Przed Wami duży krok na drodze do służby zawodowej w Wojsku Polskim. Kolejnym etapem będzie czekające Was szkolenie, w trakcie którego poznacie podstawy żołnierskiego rzemiosła. Szkolenie to będzie intensywne ale zapewniam, że jesteście w stanie podołać tym obowiązkom i przezwyciężycie chwile zwątpienia. W takich momentach wracajcie wspomnieniami do dzisiejszej uroczystości, czerpiąc motywację z wypowiedzianych słów przysięgi wojskowej. Są one symbolem Waszego poświęcenia, patriotyzmu i oddania sprawom Ojczyzny. Nie wolno Wam o tym zapomnieć! Dobrze wykorzystajcie czas spędzony w Centrum, zdobywajcie wiedzę i umiejętności. Z okazji Waszej przysięgi życzę Wam żołnierskiego szczęścia, powodzenia oraz wytrwałości w realizacji własnych planów. Szczególne wyrazy uznania kieruję w stronę Waszych bliskich, a w szczególności rodziców i opiekunów – powiedział zabierając głos komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura.

Złożeniem przysięgi na sztandar wyróżnieni zostali szeregowi elewi: Adrian Anders, Piotr Błażejczyk, Norbert Chomiczewski oraz Maciej Cieślik. Po słowach przysięgi Proboszcz Parafii Wojskowej w Zegrzu ks. por. Antoni Humeniuk udzielił błogosławieństwa ślubującym ojczyźnie, a szer. elew Aniela Drozd podziękowała za szkolenie i przygotowanie ich do tej ważnej uroczystości. Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w szkoleniu oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych komendant Centrum wyróżnił listem gratulacyjnym szeregowych elewów: Krzysztofa Wańka, Sebastiana Wróbla, Kacpra Zyśka, Piotra Błażejczyka, Mateusza Dudka, Marcina Rzyckiego oraz Tomasza Kapczyńskiego.

W czasie uroczystości odczytane zostało symboliczne przesłanie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa – Powiat Koło nr 1 „Brzozów” w Legionowie do składających przysięgę.

Atrakcją przysięgi był nowoczesny sprzęt łączności oraz informatyki, które wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć na palcu apelowym. Elewi po zdaniu broni i otrzymaniu przepustek spotkali się ze swoimi oczekującymi bliskimi i znajomymi.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.