Zatrzymania po publikacji drastycznego zachowania wobec nieletnich

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie dotarła informacja na temat udostępnionego w Internecie filmu, na którym widać brutalne zachowanie wobec małoletniego mieszkańca powiatu. Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili i zatrzymali 17-latka związanego z tym zdarzeniem. Dziś w godzinach porannych zatrzymano kolejne osoby.

Wczoraj w mediach społecznościowych, na jednej z grup związanych z Legionowem, został udostępniony film, na którym widać brutalne zachowanie wobec nastolatka. Policjanci legionowskiej komendy natychmiast podjęli czynności w sprawie udostępnionego materiału filmowego. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili i zatrzymali 17-latka, który na nagraniu uderza i kopie pokrzywdzonego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Następnie przez kolejne godziny śledczy analizowali zabezpieczone nagrania, celem identyfikacji kolejnych osób zrejestrowanych na nagraniu. Podjęte czynności, zarówno te operacyjne, jak i procesowe dały wymierne efekty.

Do kolejnych zatrzymań doszło dziś w godzinach porannych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, jednocześnie zapukali do kilku mieszkań na terenie miasta, gdzie zatrzymali łącznie 7 osób, w tym 2, które mają ukończone lat 17, tak więc za swoje czyny będą odpowiadały jak osoby dorosłe.

Obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie i przy udziale miejscowego sądu zajmującego się sprawami nieletnich wykonują kolejne czynności procesowe mające na celu ustalić zakres i ewentualną odpowiedzialność zatrzymanych.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.