Zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz XXIII. Na terenie całego kraju a nawet za granicą zorganizowano lokalne sztaby. Młodzi wolontariusze z puszkami ruszyli w miasta i wsie, zbierać datki na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej dla seniorów.

W powiecie legionowskim udało się zebrać około 300 tysięcy złotych (liczenie trwa nadal). W sztabach można było spotkać strażaków z OSP Legionowo, OSP Kałuszyn, OSP Krubin oraz ratowników legionowskiego WOPRu i harcerzy.

W Zakroczymiu padł rekord. Sztab zebrał 6.388,70zł (w roku poprzednim 4.589,15zł) W remizie OSP zorganizowano różne występy i licytacje. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP Zakroczym. Foto. UG Zakroczym

W Modlinie Twierdzy pierwszy raz zorganizowano sztab WOŚP. Za organizację odpowiadali strażacy z OSP Ratownictwo Wodne. Nie zabrakło pokazów z pierwszej pomocy, psiego posłuszeństwa, sprzętu strazackiego. Swoje umiejętności prezentowała sekcja szermiercza. Z młodzieżą zajęcia prowadzili również harcerze. Przed halą kąpiel zażywali nowodworscy morsowie. Swój sprzęt zaprezentowali również funkcjonariusze Straży Granicznej.

W Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyły się występy lokalnych zespołów oraz pokazy psów OSP RW i Straży Granicznej. W obu sztabach zebrano w sumie 32.040,72zł.
Najmłodsi mogli przejechać się karetką pogotowia ratunkowego

Firma Sinevia wystawiła na licytację fiata 126p – hasło: „Mały Maluch dla Małych Dzieci”

W Pomiechówku można było wylicytować czapkę byłego komendanta policji w Nowym Dworze Mazowieckim nadkom. dr Marka Ujazdy

Na terenie powiatów nowodworskiego i legionowskiego nad bezpieczeństwem czuwało około 100 policjantów oraz w Nowym Dworze Mazowieckim, Legionowie, Serocku i Nieporęcie – strażnicy miejscy (gminni).

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.