Zabezpieczenie tarasu w domku noclegowym — jak zadbać o czystość?

Coraz większe tempo życia sprawia, że w trakcie urlopu o wiele częściej szukamy ciszy i spokoju, niż intensywnych doznań. W efekcie zainteresowanie klientów z roku na rok zdobywają wolnostojące domki, zlokalizowane na uboczu. Wypoczywać w nich mogą pary, rodziny oraz grupy przyjaciół. Wielu właścicieli zgadza się również na obecność zwierząt domowych. Aby przyciągnąć turystów, domki oferują najróżniejsze atrakcje: widokowy taras, sprzęt do grilla, rowery czy kajaki do użytku gości, balia i sauna na wyłączność – to tylko niektóre z opcji. Warto jednak mieć na uwadze, że po wyjściu z jeziora czy z balii klient nie zawsze zadba o dokładne opłukanie stóp. W sezonie zimowym z kolei niekoniecznie zada sobie trud wytrzepania butów przed wejściem na taras. Dodatkowe zabrudzenia wynikają również z obecności zwierząt. Jak zabezpieczyć taras w domu noclegowym, by nie musieć go później sprzątać całymi godzinami? Rozwiązaniem jest dobór odpowiedniej wycieraczki.

Wycieraczka gumowa – zabezpieczenie przed deszczem i śniegiem

Gumowa wycieraczka może nie brzmieć zbyt zachęcająco – przynajmniej póki nie zapoznasz się z nowoczesnymi modelami, dostępnymi na https://www.alumatex.pl/produkty/maty-gumowe/wycieraczki-gumowe.php. Wówczas okaże się, że gumowe wycieraczki mogą być nie tylko pomoce w zapewnianiu czystości, ale też bardzo estetyczne.

Struktura plastra miodu pozwala na wyjątkowo efektywne odebranie z obuwia wilgoci oraz drobnych zanieczyszczeń. Wycieraczka jest również delikatna, dzięki czemu można na niej stawać gołą stopą. Zamontowanie jej w strefie przejścia (np. między ogrodem a tarasem czy między tarasem a wejściem z prywatnej plaży) pozwoli na zachowanie czystości niezależnie od pogody. Dodatkowo sama wycieraczka gumowa jest wyjątkowo łatwa w myciu, co znacznie skraca czas sprzątania pomiędzy wyjazdem jednych a przyjazdem drugich gości.

Wycieraczka aluminiowa – wiele zastosowań w jednym produkcie

Doskonałym rozwiązaniem do różnego typu obiektów, a nawet do domów prywatnych, są systemowe wycieraczki aluminiowe. Są to cieniutkie profile wykonane z odpornego aluminium, wypełnione dowolnym wkładem. Każdy ze wsadów charakteryzuje się innymi właściwościami: szczotkowy zgarnia większe zabrudzenia, gumowy odbiera wodę, tekstylny doczyszcza drobne brudki. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.alumatex.pl/wycieraczki-na-taras/.

Dzięki możliwości wyboru jednego, dwóch, a nawet trzech rodzajów wkładów w ramach jednej wycieraczki zyskujemy wiele możliwości w jednym produkcie. Możemy np. połączyć wkład gumowy ze szczotkowym przy wejściu na taras ze strony podwórka a wkład tekstylny zastosować między tarasem a wnętrzem domku – aby mieć pewność, że żadne zabrudzenia nie dostaną się do środka, nawet jeśli goście nie zadbają o zdjęcie butów.

Wycieraczka tekstylna – czy nada się na taras?

Co ciekawe, na tarasie można zastosować również wycieraczki tekstylne. Choć mają one wygląd zwykłego dywanu, to ich właściwości pozwalają na skuteczne odebranie zanieczyszczeń. Zewnętrzne runo z włókna nylonowego jest niezwykle odporne na zgniatanie i tarcie, a przy tym łatwe w pielęgnacji. Podstawę takiej wycieraczki stanowi natomiast guma nylonowa, pochłaniająca wilgoć pochodzącą np. z błota, śniegu czy wody z jeziora (szczegóły doczytaj na https://www.alumatex.pl/produkty/maty-tekstylne).

Mata tekstylna będzie świetnie wyglądać na tarasie. Jest dostępna w wielu kolorach, ale można też zamówić personalizowany produkt z własnym nadrukiem. Jest również miękka i delikatna, dlatego nie stanowi zagrożenia dla wychodzących z balii bosych stóp czy dla psich lub kocich łapek.

Stalowa krata na tarasie – dobry czy zły pomysł?

Na tarasie warto rozważyć również instalację kratownicy stalowej. Ma ona możliwość odbierania grubszych zanieczyszczeń i dużej ilości wody, dlatego doskonale sprawdzi się zwłaszcza w górach, gdy na taras wkraczają goście powracający ze stoku czy z trekkingu.

Trzeba jednak uważać, aby nie kłaść kraty w pobliżu basenu czy pomostu – stawanie na niej gołą stopą może być bolesne.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.