Za przemoc wobec żony trafił do aresztu

Dzięki wzorowej współpracy policji, prokuratury i sądu, kolejny sprawca przemocy został tymczasowo aresztowany. 64-letniemu mężczyźnie, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną grozi nawet do 5 lat więzienia. Legionowscy policjanci nieustannie wspierają ofiary przemocy, a wobec sprawców stosują zasadę zero tolerancji.

W miniony piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymał zgłoszenie od roztrzęsionej kobiety z relacji, której wynikało, że pijany mąż po raz kolejny wszczął awanturę i jest agresywny. Na miejsce pilnie udali się legionowscy funkcjonariusze. Mundurowi ustalili, że przemoc w tym domu trwa od dłuższego czasu. 64-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, obraża żonę, popycha, a nawet szarpie. W dniu interwencji agresor groził kobiecie pozbawieniem życia. Ponadto zniszczył zieleń wokół domu, o którą pokrzywdzona dbała. Postępowanie policjantów w tej sytuacji mogło być tylko jedne. 64-letni agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W tym czasie śledczy zbierali materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad kobietą oraz zniszczenia mienia. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mieszkańca miasta najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.