Za przemoc wobec matki trafił pod policyjny dozór

Legionowscy policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej, który odpowie za znęcanie nad swoją matką. Na wniosek śledczych, Prokuratura Rejonowa w Legionowie zastosowała wobec 59-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego.

Dozór Policji połączony z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego to środki zapobiegawcze, jakie zastosował prokurator wobec 59-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych po tym, jak podczas interwencji kobieta powiedziała mundurowym, że syn od kilku miesięcy znęca się nad nią. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

59-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Śledczy ustalili, że mężczyzna od kilku miesięcy, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których ubliżał matce, wypędzał z mieszkania, zakłócał spokój i spoczynek nocny słuchając głośno muzyki.

Po wytrzeźwieniu, dochodzeniowcy przedstawili mieszkańcowi powiatu legionowskiego zarzut psychicznego znęcania się nad matką. Teraz 59-latek poniesie konsekwencje swoich czynów. Za to przestępstwo grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Pamiętajmy, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy domowej nie obawiaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny!

podkom. Justyna Stopińska/is

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.