Z sądowym zakazem i po użyciu wsiadł do Citroena

Policjanci z Serocka zatrzymali do kontroli kierującego citroenem. Okazało się, że 35-latek wsiadł za kierownicę auta po użyciu alkoholu oraz pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z serockiego komisariatu w centrum miasta zatrzymali do kontroli kierującego citroenem. Podczas sprawdzenia w systemach policyjnych ustalono, że 35-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który wydany został przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Ponadto w trakcie rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niespełna pół promila alkoholu.

Teraz mieszkaniec powiatu legionowskiego odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu oraz złamanie zakazu sądowego, które jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do lat pięciu.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.