Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Policjantka i strażniczka miejska z Legionowa przeprowadziły zajęcia profilaktyczno-edukacyjne w Przedszkolu Miejskim nr 10. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas zabawy w domu i na podwórku, jak również w kontaktach z osobami obcymi.

Podkomisarz Agata Halicka i strażniczka miejska Beata Tworus, zajmują się profilaktyką społeczną przez cały rok szkolny i odwiedzają placówki oświatowe znajdujące się na terenie Legionowa. Tym razem gościły z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Legionowie.

Dzieci mogły posłuchać na temat pracy obu Pań, dowiedziały się czym jest bezpieczeństwo i jak można samodzielnie o nie zadbać. Prowadzące prelekcję omówiły z maluchami zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno w teorii, jak i w praktyce. Wskazały przedszkolakom właściwe zachowania na podwórku i w domu oraz opowiedziały o tym jak należy się zachować, gdy na swojej drodze maluchy napotkają osobę obcą.
Spotkanie to było również doskonałą okazją do przypomnienia numerów alarmowych, których znajomość wśród przedszkolaków niejednokrotnie uratowała czyjeś życie.

Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały elementy odblaskowe zakupione przez Straż Miejską ze środków przekazanych na ten cel przez legionowski samorząd.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.