Wspólne działania Policji i Sanepidu

W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne ferie” policjanci z powiatu legionowskiego wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej odwiedzają miejsca zimowego wypoczynku. Policjanci przypominają dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w tym okresie, zaś przedstawiciele sanepidu promują zdrowe nawyki żywieniowe.

Na terenie powiatu legionowskiego jest kilka miejsc, w których dzieci pozostające w miejscu zamieszkania mogą miło spędzić czas. Tym razem legionowska profilaktyk i pracownica sanepidu odwiedziły najmłodszych na zimowskich zorganizowanych w Chotomowie i Legionowie.

Policjantka opowiadała o zagrożeniach jakie niesie za sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne oraz jak się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Przypomniała jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w zimowe wieczory, kiedy zmrok zapada szybko oraz tłumaczyła jak bezpiecznie bawić się w domu, na podwórku i podczas zimowego wyjazdy w góry.

Spotkanie było również okazją do zachęcenia dzieci, do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog”. Promocją z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych zajęła się przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie.

Na zakończenie obie Panie życzyły najmłodszym miłego zimowego wypoczynku.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.