Wpadł na kradzieży, odpowie też za inne przestępstwa

Mundurowi z Legionowa zatrzymali 38-latka, po tym jak został ujęty w sklepie na kradzieży alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna na swoim koncie ma jeszcze dwa inne przestępstwa. Na podstawie zgromadzonego przez legionowskich śledczych Prokuratura Rejonowa w Legionowie wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny, jednakże sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury i 38-latek został objęty policyjnym dozorem.

Dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z miejscowych marketów o ujęciu sprawcy kradzieży. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że 38-latek próbował wyjść ze sklepu z pięcioma butelkami markowego alkoholu nie płaca za niego. Placówka handlowa straty wyceniła na kwotę ponad 500 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie okazało się, że kradzież to dopiero początek kłopotów amatora mocnych trunków. Policjanci wydziału dochodzeniowo śledczego prowadzili bowiem postepowanie, w którym 38-latek podejrzany był o kierowanie gróźb karalnych w stosunku do swojej znajomej. Mężczyzna złamał również sądowy zakaz zbliżania i kontaktowania się z kobietą.

Na postawie zgromadzonego materiału dowodowego 38-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące kradzież, gróźb karanych i złamania zakazu. Za dwa pierwsze przestępstwa mężczyzna odpowie w warunkach recydywy. Prokuratora Rejonowa w Legionowie wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, jednakże sad odrzucił wniosek i mężczyzna trafił pod dozór policyjny. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Prokuratura odwoła się od decyzji sądu.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.