Wpadł na kradzieży, miał przy sobie cudze dokumenty

Dzielnicowi z Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. 73-latek z półek sklepowych zabrał elektronarzędzia. Straty zostały oszacowane na łączną kwotę prawie 3 800 złotych. Jak się później okazało mężczyzna popełnił jeszcze inne przestępstwo. Teraz zajmie się nim sąd.

Dzielnicowy z legionowskiej komendy udali się do jednego z marketów, gdzie doszło do kradzieży sklepowej. Po przybyciu na miejsce ustalił szczegóły zdarzenia. Okazało się, że podejrzanym o kradzież jest 73-letni mężczyzna. Jego łupem padły wiertarki, szlifierki oraz wiertła. Mężczyzna został zauważony przez pracownika ochrony kiedy z wózkiem pełnym elektronarzędzi przekroczył linie kas nie płacą za sprzęt.. Natychmiast został ujęty i o tym fakcie powiadomiono Policję.

73-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili przy nim dokument tożsamości należący do innej osoby. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć jak wszedł w jego posiadania. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty. 73-latek przed sądem odpowie za kradzież oraz za posiadanie dokumentu, którym nie miał prawa rozporządzać.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi