Wola Kiełpińska: Dożynkowe dziękczynienie za plony

Niezmiennie letnie prace w polach, sadach i na łąkach wieńczą tradycyjne dożynki. Gospodarze świętują koniec żniw i zanoszą na ołtarz w darze plony ziemi – w dziękczynieniu za pomyślność, urodzaj, z prośbami o przychylność natury w następnym roku.

W ten sposób świętowali nasi przodkowie, a my po dziś dzień te tradycje święta plonów kontynuujemy. 5 września w kościele w Woli Kiełpińskiej mieszkańcy gminy Serock spotkali się, aby wspólnie złożyć na ołtarzu dary ziemi. Potem, jak co roku, w barwnym korowodzie, przeszli na plac opodal, gdzie odbywał się dożynkowy festyn.

Zgromadzonych na uroczystości powitali gospodarze: burmistrz Artur Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Rosiński, ksiądz proboszcz Andrzej Marchlewski – w towarzystwie wielu znamienitych gości, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w uroczystości.

Konkursy, zabawy, stoiska gastronomiczne, promocyjne, informacyjne – na uczestników czekało wiele atrakcji. Koncerty zgromadziły pod sceną rzesze miłośników dobrej muzyki.

Podziel się z innymi