Włamanie na nasze serwery

W nocy z piątku na sobotę (10/11.07) doszło do ataku na serwery wydawcy portalu Wirtualne Legionowo. W związku z udaną próbą włamania, na kilka godzin zniknął z sieci nasz portal.

O godzinie 00:18 (11.07) zauważyliśmy że z naszym serwisem dzieją się dziwne rzeczy. Po utracie dostępu do konta, natychmiast przystąpiliśmy do zabezpieczania danych. Nieznanym sprawcom udało się  jednak wyłączyć stronę.

Do pracy natychmiast ruszyła firma Rainbow Multimedia, która świadczy dla Nas usługi informatyczne. Informatykom udało się jeszcze w nocy przywrócić stronę do życia, oraz wprowadzić nowe dodatkowe zabezpieczenia.

Posiadamy dane sprawców, którzy pozostawili po sobie ślad na naszych serwerach. Sprawę bada już policja. Sprawcy odpowiedzą za swoje czyny według przepisów prawa karnego.

Wydawca portalu podjął decyzję o wdrożeniu zaawansowanych metod zabezpieczenia portalu. Cieszymy się że ponownie jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Redakcja

 

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.