Wierzbica: Zatrzymany podejrzany o gwałt i rozbój

Policjanci z Serocka, w drodze do komisariatu na służbę, zatrzymali poszukiwanego podejrzanego o gwałt i rozbój. 28-letni mężczyzna próbował zmylić policjantów podając fałszywe dane, a jadący razem z nim samochodem 22-letni kolega podejrzany jest o posiadanie narkotyków.

Była 7 rano kiedy policjanci z Serocka uzyskali informację, że przez gminę w kierunku Warszawy może przejeżdżać samochód marki ford, którym prawdopodobnie poruszał się będzie poszukiwany podejrzany o gwałt i rozbój na terenie powiatu makowskiego. Policjanci byli akurat w drodze na służbę do serockiego komisariatu. O poszukiwanym natychmiast powiadomili dyżurnego komisariatu i jadąc prywatnym samochodem byli z nim w stałym kontakcie.

Dyżurny w miejscowiści Wierzbica wystawił załogę patrolową, która zatrzymała do kontroli forda. W pojeździe siedziało trzech mężczyzn. Jeden z pasażerów na widok radiowozu wyrzucił przez okno torebkę, w której jak się później okazało była marihuana.

Policjanci wylegitymowali mężczyzn. Kolejny z pasażerów podał im fałszywe dane. W tym czasie do załogi patrolowej podjechali policjanci prywatnym samochodem, którzy znając rysopis poszukiwanego mężczyzny zatrzymali go.

Podczas kontroli mundurowi ustalili, że ford został niedopuszczony do ruchu. Na kierującego został nałożony mandat karny.

Następnie śledczy z Serocka przedstawili mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie środków odurzających zarzut. 22-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Poszukiwany został przekazany policjantom z komendy w Makowie Mazowieckim.

Funkcjonariusze z Serocka udowodnili, że policjantami są przez cały czas nie tylko podczas służby.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.