Koronawirus skomplikował życie na całym świecie. Mimo łagodzenia restrykcji w tym roku nie wiadomo jeszcze czy odbędzie obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu legionowskiego. Jednostka OSP Jabłonna, która od kilku lat organizuje letni obóz dla młodych strażaków już wie, że nie dostanie dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Obóz od wielu lat cieszył się dużym zainteresowaniem. Zawsze chętnych było więcej nich miejsc. Wielokrotnie odwiedzaliśmy młodych druhów i opisywaliśmy życie obozowe. Tegoroczny obóz zaplanowany jest w dniach 22.07 – 02.08 i zaplanowany został w ośrodku w Lidzbarku Welskim.

Jeśli się nie uda, to najbardziej szkoda mi będzie zaprzyjaźnionych i “wieloletnich” uczestników, dla których to miał być ostatni obóz (wchodzą w pełnoletniość). Ale jestem pewien, że spotkam się z nimi przy jakiejś akcji i to nie jednej – mówi dh Piotr Tarkowski – Komendant Obozu.

Czekamy z niecierpliwością na rekomendacje ministerstwa zdrowia ws. organizacji obozów i koloni bo to od tego w dużej mierze zależy czy obóz w ogóle będzie mógł się odbyć – mówi dh Krzysztof Goślicki Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP.

Strażacy wrócili z obozu

Mikoszewo: Dzień z życia obozu MDP

Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Mikoszewie

O życiu na obozie opowiada również krótki materiał wideo

Podziel się z innymi