Wieliszew: Kierował mimo cofnięcia uprawnień

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, którego zatrzymali funkcjonariusze z wieliszewskiego komisariatu. Mężczyzna kierował renault mimo decyzji samorządu terytorialnego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego.

Wczoraj przed północą policjanci z Komisariatu Policji w Wieliszewie zatrzymali do kontroli renault. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte na podstawie decyzji administracyjnej. Mundurowi ustalili, że 33-letni mieszkaniec naszego powiatu ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od marca 2021 roku.

Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.