Wieliszew: Atak na kierowcę autobusu L-9

We wtorek (27.11) chwilę po godzinie 23 służby ratunkowe powiatu legionowskiego, otrzymały zgłoszenie z Wieliszewa. Na ulicy Niepodległości doszło do wypadku autobusu lokalnej komunikacji L-9. Kierujący autobusem zjechał z drogi i uderzył w słup telekomunikacyjny.

Po przybyciu na miejsce pierwszych podmiotów ratowniczych ustalono, że do wypadku doszło z winy jednego z pasażerów, który zaatakował kierowcę autobusu. Jak ustaliła nasza redakcja, mężczyzna jadący autobusem chciał aby kierowca zatrzymał się między przystankami. Gdy kierowca odmówił został trzykrotnie uderzony przez pasażera. W momencie ataku autobus był w ruchu i zjechał na pobocze uderzając w słup telekomunikacyjny. Autobusem podróżowały również 3 inne osoby, które nie odniosły żadnych obrażeń i oddaliły się z miejsca zdarzenia. Napastnik został ujęty przez policję. Kierowca w wyniku zderzenia został ranny i przekazany zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Zatrzymany mężczyzna, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obecnie trzeźwieje w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie.

Autobus linii L-9 wykonywał kurs Legionowo PKP – Wieliszew Plaża. Operatorem połączenia na zlecenie Gminy Wieliszew i Zarządu Transportu Miejskiego jest firma Polonus. Na miejsce wypadku przybyli przedstawiciele firmy aby zabezpieczyć uszkodzony pojazd.

O zderzeniu na antenie radia RMF FM:

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.